Amazon Alıcı Hesap Kapanmaları ve Çözüm Önerileri

Merhaba, bu yazıda sizlere amazon alıcı hesap kapanmaları ile ilgili yaşadığım durumları, çözmek için izlediğim yöntemleri anlatacağım.

Öncelikle nedir bu kapanmalar onlardan biraz bahsedelim. Eğer dropshipping yapıyor ve amazonu tedarikçi olarak kullanıyorsanız bu durumu mutlaka duymuşsunuzdur. Amazon belirli aralıklarla alıcı hesapları inceleyerek drop yapılan hesapları incelemeye alabiliyor veya direk kapatabiliyor. Bu durumun sebebi ise basit amazon prime üyeliklerin son kullanıcı için, yeniden satışlar için kullanılamayacağını politikalarında açıkça belirtiyor. Biz ise prime ile müşteriye daha hızlı gitsin, kargo ücreti ödemeyelim diyerek politika ihlali yapıyoruz. Alıcı hesabınıza dsappeal üzerinden bir mail geldi ise hazırlıklara başlasanız iyi olur. Bir noktada o hesap kapatılabilir ve siz bu duruma çok hazırlıksız yakalanabilirsiniz.

Alıcı hesap kapanması aslında ciddi bir sorun ortaya çıkartıyor. Eğer çok fazla sipariş gönderiyorsanız ve bu siparişlerin iade durumu da söz konusu ise alıcı hesabınızın kapanması sizi üzecektir. Alıcı hesap kapanınca iadeleri yönetemiyor, kargoya verilen siparişleri takip edemiyor hatta yeni siparişler gönderildi mi gönderilmedi mi, tekrar amazona iade mi olacak onu bile anlayamıyorsunuz. Üstüne üstlük yeni hesap açıp, gelen siparişleri göndermek istediğinizde bazen ilk siparişte bile hesabı tekrar kapatıyor. İnanılmaz bir kısır döngüye düşüyorsunuz.

Bu yazıda yakın zamanda alıcı hesabım kapandığı için yaşadığım tecrübeleri aktaracağım. Benim ana alıcı hesabım yaklaşık 30 gün önce uyarı maili aldi. Mail şu şekildeydi

Bu mailden yaklaşık 25 gün sonra ise tamamen kapatıldı maili geldi. O da alttaki gibi.

Ben business buyer kullanıyordum. Buna rağmen hesabım kapandı. Business buyer için herkes kapanması zor der, normal prime hesaplara göre ama oda kapandı bir noktada.

Bunu asla yapmayın,

Hemen yeni bir hesap açıp, prime aktif edip, aynı kart bilgileri ile müşteri adresine ürün göndermeyin. Hesap saniyeler içerisinde doğrulamaya düşecektir.

Bu durumu aşmak için neler yapabilirsiniz onları yazayim
amazon.com.tr üzerinden KULLANACAĞINIZ KARTIN SAHİBİ ADINA hesap oluşturup, hesap-kart sahibi ile uyuşan bir kredi kartı ekleyebilirsiniz.

elbet bir gün güncellenecek

Bir cevap yazın