Yönetim Panellerinizi ihmal Etmeyin

Yaklaşık 2 aydır bir proje ile uğraşıyorum. Başka bir projeden türediği için 2. bir yönetim paneli oluşturmak zor gelmişti ve notepad ile 1.5 – 2 ay kadar kullandım. Sonunda tak etti ve 2 gün oturdum aralıksız bir panel ürettim kendime. Notepad ile phpMyAdmine gir sorguyu çalıştır, doğruluğunu kontrol et falan çok süre kaybediyordum. Yönetim panelini bitirdim şöyle 2-3 saat kullandım bir anda bütün günlük işimin bittiği farkettim. Önceleri yönetim paneline çok çok önem vermezdim ama bu noktada artık benim için projenin en önemli kısımlarından birisi haline geldi.

Artık projeyi kağıtta ana hatlarıyla tamamlıyorum. Ardından yönetim panelini kaba taslak inşa edip, site ile beraber güncelleyerek kodluyorum. Eksik, gedik kısımlarını tamamlıyorum. Benim için ve belki de sizin için bu yöntem oldukça işinize yarayacak.

Bunu aslında kumandası olmadan televizyona benzetebiliriz. 90 ve öncesi doğumlu arkadaşlar bilir. İlk televizyonlarda kumanda yoktu tabi. Televizyon üzerinde yer alan tuş takımları ile kullanırdık. Bir kanalı bulmak için önce bütün kanalları tarar sonra istediğimi kanala ulaşırdık. Sonra kumanda çıktı tek tuşla istediğimiz kanala zap yaptık. İşte televizyon projenizse, kumanda da yönetim paneliniz diyebiliriz 🙂

Herkese mutlu bir gün dilerim.

Eklenme:
27 Mart 2015
Okunma:
265
Puan Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Bir cevap yazın