WORDPRESS – Kendimi Şanslı Hissediyorum Sayfası Yapımı

Bugün sizlere wp bloglarınız için çok işe yaramayan ama eğlenceli bir sayfa yapımından bahsedeceğim.

Yapacağımız şey aslında temelde rastgele yazı göstermek. Google da hala yer alıyor “kendimi şanslı hissediyorum” butonu. Oradan esinlenerek bende bu işlemi blog sayfamıza uyarladım.

Yapacağımız şeyi kısaca özetlemek gerekirse, önce tema dosyalarına 1 adet rastgele işlem yapan php kodlarının yer aldığı sayfayı ekleyeceğiz. Bu aşamadan sonra blogumuza yeni sayfa ekle diyerek şablon olarak az önce eklediğimiz dosyayı seçeceğiz. Son olarak ise ana sayfadan bu sayfaya link verip işlemi tamamlayacağız.

Öncelikle altta yer alan dosyayı bir php dosyasına kayıt edin ve ftp de tema dosyalarının olduğu klasörün içine gönderin. Adı önemli değil fakat ben rastgele.php yaptım sizde aynısını yapabilirsiniz.

Daha sonra wordpress admin panelinde Sayfalar -> Yeni ekle kısmına gelin. Sağ kısımda Şablon adı altında seçimler göreceksiniz. Alttaki resimde olduğu gibi.

kendimi sansli hissediyorum

Bu listeden “Kendimi Şanslı Hissediyorum” olanı seçin. Daha sonra sayfanıza bir başlık girin -başlık hiç önemli değildir- ve yayınlayın.

Eğer yayınladığınız sayfayı ziyaret ederseniz otomatik olarak blog içeriklerinizden birisine yönlendirildiğinizi göreceksiniz.

Ben şuanda bu blog için yazı adını rastgele yaptım. Eğer alttaki bağlantıya tıklarsanız çalışma şeklini görebilirsiniz.

blog.betabilisim.net/rastgele/

Eklenme:
14 Nisan 2015
Okunma:
421
Puan Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Toplam Oy: 1 - Ortalama:5,00

Bir cevap yazın