Para ile Para Kazanmak ?

Bugün sizlere bir kaç rekabetçi firma, kampanyalarında bahsederek bu işlemlerle nasıl sadece para harcayarak daha çok para kazanılacağını göstereceğim. Bu yöntemi öğrencilik yıllarımda çok daha fazla yapardım fakat şimdi eskisi kadar takip edemiyorum.

Öncelikle yapmamız gereken ilk şey günde 1 defa donanimhaber sıcak fırsatlar kategorisini takip etmek. %80 lik kesim üniversite öğrencisi olduğu için piyasaya yeni çıkan kartlar, kampanyalar, indirimler burada hızlı bir şekilde paylaşılır.

Kazanmaya gelince güncel kampanyaları takip ederek kazanabilirsiniz.

Mesela şuanda takip ettiğim bir kaç fırsattan bahsedeyim.

İlki yapı kredi nuvo. Ocak-Şubat-Mart Nisan-Mayıs-Haziran aylarında 4te1 iade vereceklerini duyurdular. Buna ek olarak her fatura talimatı için toplamda maksimum 50 tl (5 talimat) ödeme yapıyorlar tek seferlik.

DH Konu Link : http://forum.donanimhaber.com/m_91466658/tm.htm

Bu kampanya daha önceden nereden alışveriş yaparsan yap 4te1 di fakat şimdi biraz sınır gelmiş. Giyim, online alışveriş ve kafe-bar-restoran sektörü ile sınırlama gelmiş. E-POS ile yapılan tüm harcamaları kapsadığı için ben annemin isteğe bağlı sigortasını ödedim. Yüksek ihtimalle kabul edilecek ve ödediğim 200 liranın 50 lirası şubat ayı içerisinde hesabıma yatacak. Bu ay nuvoya annem adına da başvurarak 3 ayda 300 lira sgk priminden kâr elde edeceğim tahminimce.

Güncelleme : E-POS ile yapılan tüm harcamaları kabul etmeyebiliyorlar sanırım. Ocak-Şubat aylarında sigorta ödemesi ile 50 lira iade aldım fakat Mart ayına ait iadeyi henüz yapmadılar. Şubat ayı ortasında güncelleme yaptılar politika ile ilgili belki ondan iade etmeyebilirler. Sonucu bildireceğim buradan.

İkincisi iGaranti. iGaranti, garanti bankasının ürettiği bir sistem. DH Konu Linki : http://forum.donanimhaber.com/m_87099325/tm.htm

iGaranti de en sevdiğim şey migroslarda tek seferde 100 tl ve üzeri alışverişe 20 tl iade vermesi. ilk 1500 kişi ile sınırlı olduğu için hemen işlem yapmak gerekir. Tek seferde 100 lira alışveriş zor olabilir ben bir ay viski almıştım çok iyi oldu fakat bu ay ise paramara dan ininal kart açtığım için (üçüncü de anlattım) migros kasalarından 100 tl inanial yüklemesi yaptım. 2 tl işlem ücreti alındı. 102 tl ödedim. 20 tl şubat ayında igaranti hesabıma yatacaktır.

Bu işlem sonunca 102 tl ödemiş, 100 tlsini inanal karta almış, 20 tl de iade almış oldum. 2 TL masrafım 20 tl karım oldu. Net kar 18 TL 🙂

Bunun haricinde iGaranti restoran-yemek ödemelerinde 10 TL iade ediyor. 30 TL ve üzeri restoran ödemelerinde geçerli. Değerlendirilebilir.

Üçüncüsü ParaMara. ParaMara ing bankın ininal kart uygulaması gibi bir şey. Şuanda tam detaylı incelemedim fakat ileride kampanya falan yapacaklar gibi. DH Konu Linki : http://forum.donanimhaber.com/m_101559844/tm.htm

ParaMara şuan yeni bir sistem. Yeni olduğu için bir kampanyası var. İlk defa ParaMara yükleyip, ininal sanalkart oluşturup, yapacağınız ilk alışverişten sonra size 30 tl iade ediyor.

Yani ininal kart açıyorsunuz, ininal karta para yüklüyorsunuz, herhangi bir tutarda alışveriş yapıyorsunuz o kartla ve 30 tl kazanıyorsunuz.

ininal kartın aylık 1tl ücreti var. Ben yaptığımı anlatayim size. Enpara hesabımdan karta 6 tl gönderdim. 1tlsini ininal aylık ücret olarak kesti. 5 tl lik kısmıda Tema’ya bağışladım.

Bağış sayfası : https://online.tema.org.tr/web_14966_1/member_panel_company.aspx?support_id=4

Bu işlem sonunda 6 tl harcamış 30 tl kazanmış oldum. Net kar 24 tl 🙂

 

Bu ve bunun gibi bir sürü kampanya çıkıyor. Bankalar birbirleriyle rekabet halinde oldukları için sürekli yeni uygulamalar, sistemler, kampanyalar yapıyorlar. Hal böyle olunca bundan en iyi şekilde tüketici yararlanıyor fakat şu da bi gerçek bankalar hepimizi sömürüyor.

 

Eklenme:
10 Nisan 2015
Okunma:
727
Puan Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Bir cevap yazın