Merhaba dünya!

Merhaba, dünyalılar.

Ne kadar zaman oldu hatırlamıyorum bu domaini satın alalı fakat yazmak bugüne kısmetmiş. Daha önce başka bir blog üzerinde yazıyordum fakat artık bir tık daha kurumsal işlere girişeceğimden dolayı o blogu kapatıp ana şirket domaini yapacağım için tası tarağı toplamadık ne varsa depoya kaldırdık şimdi tek tek inceleyip işe yarayacakları bu blog üzerine tekrar inşa etmeyi planlıyorum.

Bu alan adı nereden geliyor hemen ondan bahsedeyim. 2004 yılında Demir DEMİRKAN’ın 2004 istanbul isimli albümünde kahpe isimli bir şarkı yer alıyordu. İlk dinlediğimde çok beğenmiştim. O gün bu gündür içimde kalmıştı. Sonraları şarkı tv den yasaklandı falan ama olsun sözleri güzel ve nedense ergenliğimde yer edinmiş bir şarkı olduğu için ucuz bulunca da aldım domaini. Önceleri subdomain olarak çalıştıracaktım. oyna.kahpe, izle.kahpe, oku.kahpe diye fakat o tür subluk bir projeye vakit ayıramadığım için -duyan beni çok meşgul zanneder- bir türlü hayata geçiremedim ve blog olarak açayim en iyisi dedim.

Biliyorum pek okunan bir yazar değilim fakat günümün çoğu bilgisayar başında asosyal bir şekilde geçtiği için yazmak zaman zaman rahatlamamı sağlıyor. Bunun yanında blog sayfalarımı genelde not defteri olarak kullandığım için her şey çok rahat elimin altında oluyor bunu da seviyorum. Arada işe yarar arama ile gelenler de olmuyor değil tabi bu da yetiyor bana. Zaten amaç para kazanma, hit delisi sayfa yaratmak olmadığı için minumum payda da buluşuyoruz sizlerle 🙂

Buraya neler yazacağım şuanda kafamda pek yok fakat daha çok php ile yeni öğrendiğim şeyleri, en basit temellerden başlayıp, algoritma-müzik-internet-linux-bankacılık üzerine sizlere bilgi vermeye çalışacağım.

Bunun yanı sıra canım sıkılınca veya yazarak deşarj olabileceğim bir konu olunca da yazarım elbette.

Şimdilik depo tasviyesi ile devam edeceğim. Öbür blog sayfamda beğendiğim ve bilgi veren konuları buraya ekleyip işlemleri tamamlayınca yeni yazılar da eklerim diye düşünüyorum.
Herkese iyi okumalar, çalışmalar,  bol kazançlar.

Eklenme:
22 Ocak 2015
Okunma:
289
Puan Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Bir cevap yazın