Kloxo Ücretsiz Sunucu Yönetim Paneli

Kloxo, Cpanel, Directadmin gibi bir sunucu yönetim panelidir. Fakat bu panellerden bir çok farkı bulunmaktadır. En güzel özelliği ücretsiz ve minumum ram tüketen bir panel olmasıdır. Düşük donanımlı vpslerde kloxo biçilmiş kaftandır. Sağlam bir optimizasyonla ortalama 80-90mb ram tüketmektedir. Yaklaşık 2 yıldır -belkide daha fazladır- kloxo panel kullanıyorum sadece küçük değil büyük sunucularımda da bu paneli kullanıyorum çünkü çok basit. Kurulumu 5 dk sürüyor ayarlar ile birlikte 15 dk içerisinde sunucum hazır hale geliyor. Şuan için tek eksik yanı Centos 6 desteklememesi. Bunun dışında Centos 5 32bit ve 64bit desteği bulunmakta. Panelsiz kullanmak yerine kloxo kullanmak çok çok yarar sağlıyor benden söylemesi.

Kurulumu için lxcenter da basit bir döküman yer alıyor.

http://wiki.lxcenter.org/Kloxo+Installation+Guide

Basit bir Centos 5 32bit sunucuya kurulum için alttaki satırlar yeterli oluyor.

Bunun yanı sıra gene lxcenter da yer alan forumda takıldığınız, sorun yaşadığınız konuları yazarsanız sizi yanıtsız bırakmıyorlar. Ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar.

http://forum.lxcenter.org/

Sorun yaşadığınız bir nokta olursa da bu konu altına yorumda bulunun elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayim.

Yaşadığım Sorunlar ve Çözümleri

# FTP bağlantısı sırasında ECONNREFUSED Connection refused by server hatası alırsanız, alttaki kodları ssh üzerinde çalıştırın.

Eklenme:
11 Haziran 2017
Okunma:
392
Puan Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Toplam Oy: 2 - Ortalama:4,00

Bir cevap yazın