Aynı Eve 2. İnternet Bağlantısı Olur Mu ?

Sorunun cevabı EVET. Buradan sonrası biraz geyik ve bilgi verme amaçlı 🙂

Daha önce buradaki yazımda evime 2. internet bağlatacağımı söylemiştim. Nitekim bağlattım hiç de problem olmadı. Fakat bu konu için nette araştırırken bir kaç kirli bilgi arasından aradığımı zor bulmuştum. Eğer bunu google, yandex den arayıp gelen olursa doğru bilgiye ulaşsınlar diye yazıyorum.

Şimdi 2. internet bir eve bağlanır mı sorusunun cevabı evet ama her eve kolay olmuyor.

İster yalın olsun ister telefon hattı ile olsun her bağlantı için apartmanda yer alan kutudan yeni bir sinyal almanız gerekiyor. Yani bir evde 2 farklı internet olması için 2 farklı kablodan sinyal almak gerekli. Genelde telekom garanti olsun diye 2-3 hat çekiyor eve. Telekom yetkilisi eve hat çekmek için gelince kutuyu açtı. Farklı renkte 5 kablo vardı. Yani eve 5 hat çekmişler bu hatların her biri ana kutuya bağlı oradan da sinyal geliyor.

Ben sorun yaşamadım. 5 hat vardı 1 i aktifti 1isini de yeniye bağladılar 3 tane daha boşta 🙂

Fakat şöyle bir durum var eğer eve gelen kablo tekse burada 2. bir hat çekilmesi için nasıl bir işlem yapılıyor bilgim yok. Üniversitede bir evime internet taşırken adam sokak direğinden mi bi yerden getirmişti bi kablo aha bu olur dedi bizde balkondan soktuk içeri. Para mara da vermedim. Fakat yeni evlerde veya yenilenmiş hatlarda telekom garanti olsun diye fazla fazla hat bırakıyor ona eminim 🙂

Herkese son sürat akk olmayan internetler dilerim …

Eklenme:
27 Haziran 2015
Okunma:
10.839
Puan Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Toplam Oy: 4 - Ortalama:4,75

1 Yorum

  • vladimir ulyanov

    26 Ekim 2021

    teşekkürlerrrr ha bu arada akk kalktı ama fiyatlar uçtu 🙂

    Cevapla

Bir cevap yazın